Skup Ziół Lublin
Poza uprawami własnymi – skupujemy zioła. Prowadzimy liczne skupy ziół od plantatorów z południowo-wschodniej Polski. Lublin – tam mieści się nasze biuro , Karmanowice – tu prowadzimy skup ziół . Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby pozyskujące zioła we własnym zakresie oraz rolników zajmujących się profesjonalnie uprawą ziół. Dla naszych odbiorców hurtowych istnieje możliwość pozyskania wielu innych surowców nie ujętych w naszej ofercie, w tym także ze stanu naturalnego – dziko rosnących.
Flos
Flos Chamomillae rom.
Flos Chamomillae vulg.
Flos Ericae
Flos Sambuci
Flos Tiliae
Radix
Radix Valerianae
Radix Angelicae
Fructus
Fructus Crategi
Fructus Sambuci
Fructus Sorbi
Herba
Herba Millefolium
Herba Spirea
Herba Thyme
Ziołolecznictwo – przepisy na zdrowie
Przepisów na ziołowe napary jest naprawdę mnóstwo. Wiele z nich posłużyć może jako napój wzmacniający w okresie największej zachorowalności. Doskonały przykład stanowi napar rumiankowy lub z pokrzywy, a także nagietkowy. Nagietek ma jednak o wiele szersze zastosowanie, bowiem w ziołolecznictwie wykorzystuje się go również w postaci okładów na trudno gojące się rany, a także jako składnik maści w stanach zapalnych i grzybiczych. Napar, który może być stosowany profilaktycznie, to ten z kwiatów czarnego bzu – dzięki zawartości dużej ilości witaminy C wzmacnia odporność, pomaga zbijać gorączkę i skracać czas choroby, dlatego warto zaopatrzyć się w suszone kwiaty tej rośliny i stosować przez cały rok. Bardzo często ziołolecznictwo może stanowić również odpowiedź na skołatane nerwy – herbatki z melisy, mięty, skrzypu czy kopru włoskiego to bardzo popularne, niedrogie, a przy tym smaczne sposoby na ulżenie sobie w stanie silnego stresu.
Decydując się na leczenie przy pomocy ziół, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ziołolecznictwo jest odmianą medycyny naturalnej, która jednak wykorzystuje składniki o bardzo mocnym niekiedy działaniu. Ziołolecznictwo powraca do łask wraz z modą na żywność ekologiczną i jest lubiane w wielu środowiskach, przyznaje się do niego wiele sławnych osób, a także instytucji.
Lecznicze właściwości ziół znane są od tysiącleci i do dziś są wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym. Znalazły także zastosowanie w kosmetyce. Już starożytni Egipcjanie znali ich dobroczynny wpływ na ciało. Miały zapewnić młody i zdrowy wygląd skóry, włosów czy paznokci, wpisując się trwale do historii kosmetologii.
Zioła wykorzystywane są także do pielęgnacji skóry twarzy czy dłoni. Odpowiednio dobrane pobudzą metabolizm komórkowy, regenerację skóry i jej elastyczność. Skóra odzyska młody wygląd. Substancje czynne zawarte w ziołach mają także właściwości zmniejszające łojotok oraz przeciwzapalne. Dla skóry suchej polecane są m.in. maseczki ochronne zawierające nasiona lnu, suszone liście rozmarynu i kwiaty rumianku. Cerę skłonną do przetłuszczania ukoi maseczka oczyszczająca z kwiatów rumianku, ziela nostrzyku, macierzanki, liści prawoślazu i nasion lnu.